Комісія Черкаської обласної держадміністрації з участю екоактивістів встановила непричетність підприємств МХП до забруднення довкілля в області

16.12.2019

Забруднення довкілля у Канівському та Черкаському районах не пов’язане з виробничою діяльністю підприємств ПрАТ «Миронівський хлібопродукт», які працюють на території області — ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та ДП «Перемога Нова».

Такі висновки за результатами досліджень сотень проб на території діяльності підприємств МХП на Черкащині опубліковані на офіційному сайті Черкаської обласної державної адміністрації.
 
Як відомо, Черкаська облдержадміністрація у вересні 2019 року ініціювала створення робочої групи у складі представників громадськості, контролюючих і  правоохоронних органів, а також структурних підрозділів ОДА, відповідальних за чистоту довкілля, та підприємств компанії ПрАТ «Миронівський хлібопродукт», які працюють на території області. Метою формування робочої групи було всебічне вивчення впливу діяльності підприємств холдингу МХП на довкілля.
Результати,  отримані робочою групою, та моніторинг комплексу природоохоронних заходів на підприємствах МХП і на прилеглих територіях показали, що підприємства холдингу не причетні до забруднення довкілля, на яке скаржаться місцеві екоактивісти.
 
Забір та аналіз проб ґрунту, води та повітря проводили Державна екологічна інспекція Центрального округу, Головне управління Держпродспоживслужби у Черкаській області, ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», а також Регіональний офіс водних ресурсів у Черкаській області. Активну участь у діяльності робочої групи Черкаської ОДА також взяли представниця громадськості й екоактивістка Вікторія Дорохова («Екологічна безпека та охорона»)  та депутати Канівської міськради — Юрій Гамалія та Галина Каретнікова.
 
«Протягом двох років ми провели 1198 досліджень повітря на межі санітарно-захисних зон  низки виробничих об’єктів, зокрема, послідосховища та  станції біоочистки (с. Степанці, Канівський р-н). Досліджували вміст оксиду азоту, ангідриду сірчистого, пилу аміаку, сірководню, формальдегіду. Перевищень гранично допустимих концентрацій у цих дослідженнях не зареєстровано. Також досліджено 70 проб питної води за санхімпоказниками та 73 проби води за мікробіологічними показниками. Більше того, дослідження показали, що вміст заліза у пробах води, взятих вище скиду, перевищений, а після скиду, тобто після очищення, його вже немає. А це значить, що система очищення води на підприємствах ПрАТ «Миронівський хлібопродукт» працює добре», — зауважив під час чергового засідання робочої групи Черкаської ОДА Михайло Сьомак, в. о. директора Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».
 
Він додав, що високий вміст заліза у воді — це регіональна природна особливість Черкащини, тому підприємства МХП точно не мають причетності до високих показників вмісту заліза у воді, адже вони не працюють із залізом і не переробляють його.
«Також досліджували 106 проб ґрунту, відібраних на межі санітарно-захисних зон виробничих об’єктів і послідосховища. Перевищень органічних речовин і  вмісту нітратів не спостерігається.  Спеціалісти провели майже три тисячі досліджень  повітря на межі санітарно-захисних зон бригад  ДП «Перемога Нова» (село Будище). Там перевищень разових гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин не виявили. Із джерел і мереж питного водопостачання виробничих об’єктів нами досліджено 200 проб питної води. Відхилень за мікробіологією не було», — поінформував Михайло Сьомак.
 
Учасники експертної робочої групи Черкаської ОДА дійшли висновку, що підприємства МХП, розташовані на території Черкаської області, не мають причетності до забруднення довкілля, а політика природокористування й охорони довкілля та процедури холдингу МХП, який орієнтується на кращі міжнародні стандарти і практики у галузі захисту довкілля, повністю виключають негативний вплив його підприємств.
Тож експертна робоча група Черкаської ОДА продовжить свою роботу, щоб виявити справжніх винуватців, чия господарська діяльність забруднює довкілля і завдає йому шкоди. Тому обласна влада  перевіряє інші підприємства, які працюють у регіоні та продовжують забруднювати довкілля, на що й скаржаться місцеві екоактивісти та мешканці області.
 
«Головне, що є діалог. Представники громадськості на власні очі бачать, що жодної режисури й упереджених рішень тут немає. У мене  склалося враження, що екологічні проблеми цих регіонів не пов’язані з діяльністю ПрАТ «Миронівський хлібопродукт».  Я вирішив, що  виїжджатиму на місце та  спілкуватимусь із людьми задля того, щоб врешті-решт з’ясувати цю ситуацію», — зазначив у коментарі для місцевих ЗМІ голова Черкаської ОДА Роман Боднар  за результатами роботи групи.
 

Все новости