МХП впроваджує нову культуру партнерства з громадами

05.12.2019

Агроіндустріальний холдинг МХП запускає власний Благодійний фонд «МХП – Громаді», діяльність якого поширюватиметься на території присутності підприємств з метою сприяння комплексному розвитку територіальних громад і для підвищення рівня свідомості громадян. Про це повідомив заступник голови правління МХП з корпоративної соціальної відповідальності Ігор Лещенко.  

«Наша компанія завжди посідала лідерські позиції за обсягами фінансування проєктів інфраструктурного та соціально-економічного розвитку територіальних громад. Раніше МХП виділяв кошти на умовах благодійності. Але з часом ми зрозуміли, що такий формат не є справедливим для всіх зацікавлених сторін. Тому ми дещо змінили філософію КСВ – визначали бюджети на село чи громаду виходячи з кількості гектарів земельного банку чи кількості пташників. Проте й така практика з часом  показала свій негативний бік: місцеві громади почали сприймати дані ініціативи як обов’язок МХП. Це не сприяло ані сталому розвитку населених пунктів, ані ефективності на шляху досягнення наших справжніх цілей – стимулювати громади до розробки проєктів розвитку інфраструктури, реальних бізнес-ідей, конкретних дій щодо залучення інвестицій. Саме тому ми ухвалили рішення, що переважна більшість КСВ-проєктів реалізуватиметься на умовах співфінансування. Ми навчаємо місцеві громади розробляти та правильно оформлювати інфраструктурні та бізнес-проєкти, ефективно відстоювати їх на рівні району, області, держави, частково залучаючи державне фінансування, кошти місцевих бюджетів та приваблюючи потенційних інвесторів і донорів», – розповів Лещенко. 

Отримавши позитивні результати, МХП вирішив перейти до нового, ще більш ефективного етапу співпраці з громадами як повноправними партнерами в досягненні спільних цілей. Якщо раніше підприємства Групи ухвалювали рішення про підтримку проєктів на власний розсуд, то найближчим часом Благодійний фонд «МХП – Громаді» об’єднає всі напрями соціальної роботи, що дозволить привести проєкти КСВ до єдиного формату та суттєво підвищити їхню ефективність. 
Спершу БФ «МХП – Громаді» активно працюватиме над пошуком і залученням грантових коштів для розвитку  та вдосконалення соціальної сфери сіл і невеликих містечок Черкаської та Київської областей, де діють підприємства МХП. Потім ретранслює цю практику й на інші регіони своєї присутності. Через партнерство бізнесу, влади та громади компанія планує запустити ланцюгову реакцію позитивних змін у суспільстві шляхом просвітницької діяльності, сталого розвитку громад, досягнення високих стандартів життя.
«Як свідчить міжнародний досвід, симбіоз зусиль держави, місцевих громад, бізнесу та міжнародних фондів дає суттєво більший ефект, ніж просто допомога з боку бізнесу. Цим займатиметься Фонд «МХП – Громаді» – навчатиме людей та допомагатиме їм залучати інвестиції, а також виступатиме одним із цих інвесторів. Отже, Благодійний фонд «МХП – Громаді» стане практичним провідником та інструментом реалізації політики холдингу у сфері корпоративної соціальної відповідальності», – резюмував Ігор Лещенко.
 
БФ «МХП – Громаді» став результатом трансформації Благодійного фонду «Урожай – Громаді» на базі рослинницького підприємства Групи МХП «НВФ “Урожай”», який чотири роки працював у Черкаській і Київській областях. Під час діяльності фонду вдалося запустити ряд важливих проєктів і соціальних програм, спрямованих на підтримку та розвиток сільських територій, а також виграти низку грантів від міжнародних донорів.
У компанії повідомляють, що протягом 2019 року підприємства МХП планують інвестувати в реалізацію програм КСВ у 14 регіонах України близько 200 млн грн.  
 
 
 
 
 

Все новости