Radar Tech, Agrohub і МХП оголосили результати MHP accelerator 2.0

06.09.2019

 5 вересня 2019 року відбувся фінальний Demo Day другого акселератора аграрних інновацій MHP accelerator, в рамках якого Radar Tech, Agrohub і МХП назвали результати програми. Переможцями стали команди Khmarka і QRSmarty, які отримали сертифікат на комерційний запуск з МХП. Крім того, ще 6 команд акселератора продовжать активну роботу з агрохолдингом.

 

Стартапами, які отримали можливість комерційного запуску спільно з найбільшим агрохолдингом Східної Європи, стали:

 

— QRSmarty — сервіс з обліку товарів і інструментів на підприємствах, який допомагає вирішити кілька болів корпорації: ідентифікацію товарів на різних стадіях виробничого процесу; розкрадання дорогих деталей та інструментів; відсутність даних про напрацювання запчастин при проведенні тендерів та виборі постачальника; витрати часу на ведення паперових і excel-звітностей.

 

— Khmarka — SaaS-платформа зі створення та запуску чат-ботів без допомоги розробника за пару хвилин, з готовими модулями і інструментами аналітики.

 

«Цей набір акселератора значно відрізнявся від попередніх стартовим рівнем стартапів. Разом з МХП, ми з самого початку були націлені на те, щоб знайти на ринку саме ті команди, чиї рішення можна застосувати в роботі агрохолдингу. І коли я бачу, що агрохолдинг зацікавлений продовжувати співпрацю практично з усіма стартапами, які пройшли акселераційну програму та презентували свої рішення на Demo Day, розумію, що цілі ми досягли», — коментує Максим Бахматов, голова правління Radar Tech.

 

Ще 3 команди акселератора, Tocan Агротех, ITGroup і Kroll Technologies зможуть продовжити пілотні проекти на базі агрохолдингу, щоб протестувати свої рішення в промислових масштабах. До них приєднається і команда OCTOPUS - Center Ukraine, якій не вдалося провести пілотування за час акселератора. Якщо в рамках пілота підтвердиться комерційна ефективність проектів, зі стартапами в майбутньому також будуть підписані контракти.

 

«Коли ми планували другий проект MHP accelerator, як і минулого разу, хотіли знайти такий стартап, якому змогли б допомогти з комерційним запуском рішення на базі МХП. Приємно дивує те, що сьогодні ми готові продовжувати працювати практично з усіма стартапами набору. Крім комерційних запусків і продовження пілотних проектів, є ще дві команди, для яких ми створили окремі номінації, — коментує Ксенія Прожогіна, директор департаменту управління персоналом та комунікацій МХП, — Перша з них — це IntelSoft, чиє рішення ми будемо раді використовувати в майбутньому, коли з'явиться відповідний внутрішній запит в корпорації. Зараз ми називаємо цей стартап «потенційними партнерами». Друга команда — це Bonechar. Ми не побачили зараз можливості масштабувати рішення на всі підприємства агрохолдингу, але хочемо, щоб проект розвивався далі, тому будемо продовжувати консультувати хлопців і підтримувати своєю експертизою, надамо менторство».

 

Команда IntelSoft також отримала спеціальний приз від медіапартнера акселераційної програми, видання Liga.Tech, — редакція відзначила команду як стартап з найбільш цікавою історією створення та вже незабаром опублікує матеріал про їх рішення на своєму ресурсі.

 

Під час акселерационного програми всі стартапи посилили свої знання з ведення бізнесу, отримали експертні поради від менторів, випробували свої рішення на практиці і навчилися адаптувати свої рішення під потреби бізнесу.

 

«Друга хвиля аграрного акселератора показала великий потенціал українських інноваторів, і мені було приємно бачити, що вони розуміють, наскільки великі можливості української аграрної галузі. Серед фіналістів було кілька IT розробок, вже випробуваних на інших ринках, і тепер команди усвідомлено йшли в агро. Мета Agrohub — підвищувати ефективність українських агрокомпаній, і я з впевненістю можу сказати, що випускники акселератора цього року добре справляються з цим завданням. Що показує динамічне дозрівання ринку стартапів в Україні», — коментує Юлія Порошенко, засновник Agrohub, співзасновник Radar Tech.

 

В ході події МХП також анонсували вихід в українському перекладі книги Віталія Голомба Accelerated Startup. Книга, що вийшла англійською у 2017 році, містить практичний посібник з системного прискореного розвитку стартапів, і за підтримки агрохолдингу МХП вийде на полиці українських магазинів в кінці вересня.

 

Все новости