Офіційна позиція Компанії щодо пташиного грипу в Україні (оновлення)

23.01.2020

 Станом на 18 січня 2020 року у Вінницькій області зафіксовано випадок пташиного грипу (с. Бугаків  Немирівського району Вінницької області). Зараз виробнича команда спеціалістів та ветеринарів на потужностях МХП, слідують чіткому Плану щодо протидії пташиному грипу та вживають усіх необхідних заходів для запобігання потенційних спалахів на усіх виробничих майданчиках МХП. Також ми надаємо консультаційну підтримку птахівничим підприємствам (з виробництва столового яйця) у Вінницькій області для зміцнення їх біобезпеки.

Також ми хочемо повідомити ринок про те, що ввечері 22 січня 2020 року ГЕНЕРАЛЬНА ДИРЕКЦІЯ З ПИТАНЬ ЗДОРОВ'Я ТА ХАРЧОВОЇ БЕЗПЕКИ ЄС повідомила Державні ветеринарні органи України про те, що після підтвердження 19 січня 2020 року вірусу HPAI підтипу H5 у птиці в Україні, і відповідно до вимог до країн, які повинні вважатися вільними від вірусу HPAI, як це передбачено статтею 9 Регламенту (ЄС) № 798/2008, всю територію України не можна вважати вільною від цієї хвороби. Тому органи ветеринарної медицини України на даний час не можуть видавати сертифікати на імпорт птиці в ЄС.

Станом на сьогодні, 23 січня 2020 року, підприємства Групи МХП з виробництва птиці, які є сертифікованими до країн ЄС, припинили свій експорт до цих країн.

Усі виробничі потужності МХП продовжують працювати у звичайному режимі, та почали робити усі необхідні кроки згідно зі стратегією диверсифікації експортних продажів, яка була затверджена менеджментом Групи. MХП продовжує дотримуватися найкращих існуючих стандартів якості та біобезпеки та реалізовує свою продукцію як на місцевому ринку, так і в країни, де заборони експорту немає.

Наразі Державні ветеринарні органи України знаходяться у тісній співпраці з органами ЄС, щоб узгодити та вжити усіх необхідних кроків для вирішення питання відкриття ринку та дійти остаточної згоди щодо впровадження детальної регіоналізації, яка ще не була офіційно ратифікована.

 

 

З повагою,

Прес-служба МХП

pdf Пташ грип  Завантажити >

Все пресс-релизы