Історія та місія фонду

transition-block
Спільнодія Черкащини: здолати COVID-19

Протидія COVID-19.

На боротьбу з пандемією коронавірусу агрохолдинг МХП та Благодійний фонд "МХП - Громаді" виділили 84 млн грн. З них 55 млн було направлено в загальнонаціональний державний фонд, розподілом коштів якого займаються фахівці МОЗ. Ще 15 і 14 млн направлено на потреби медзакладів у Вінницькій та Черкаській областях відповідно. У Черкаській області за ініціативи фонду був створений благодійний майданчик "Спільнодія Черкащини: здолати COVID-19". Перший внесок МХП у розмірі 14 млн грн стимулював інший бізнес, загалом "Спільнодія" зібрала понад 19 млн грн. Зібрані кошти витрачалися під наглядом громадських організацій на засоби індивідуального захисту, медичне обладнання та інші нагальні речі, потрібні лікарям. Платформа об'єднала зусилля влади, бізнесу та громадськості у боротьбі з коронавірусом.    

transition-block
Зелена планета з МХП

Акція-флешмоб 2020 року, в межах якої разом із залученими громадами було висаджено понад 10 000 дерев по всій території України. Цей масовий захід сприяв світовому тренду боротьби з невідворотними кліматичними змінами. Проект став логічним продовженням нашої ініціативи 2019 року «Висади свої горіхи», під час якої вдалося висадити майже 5200 дерев, а сама акція за своєю масштабністю потрапила до Книги рекордів України. 

transition-block
Екофестиваль у твоїй громаді

Проект популяризації екологічної культури в громадах, заохочення їх екоініціатив у межах тематичних фестивалів. У 2019 році було проведено 3 екофестивалі, під час яких відбувалися заходи з ліквідації стихійних сміттєзвалищ, сортування сміття, встановлення сміттєвих баків тощо. Цільова аудиторія проекту – 10 000 осіб. На літо 2020 року було заплановано проведення 15 екофестивалів.

transition-block
Центр активного довголіття з МХП

Створення центрів для зустрічей, спілкування та дозвілля людей літнього віку. Майстер-класи, екскурсії, запрошення відомих спікерів, фінансова та комп’ютерна грамотність тощо. Мета проекту – адаптація літніх людей до змін у швидкоплинному світі, організація їх дозвілля, підтримка активної життєвої позиції старшого покоління, подолання відчуття самотності. 

transition-block
Посій насіння з МХП

Програма, спрямована на 145 000 орендодавців МХП у 12 областях України.  Завдяки проекту, вони змогли безкоштовно отримати набори якісного насіння для вирощування 6 овочевих культур. Головними здобутками проекту стали економія коштів орендодавців, краща урожайність, турбота про своїх партнерів, передача досвіду МХП у галузі рослинництва.    

transition-block
Час діяти

Конкурс мікро-грантів, в якому співфінансуються екологічні та соціальні проекти місцевих жителів ОТГ та сільрад. Переможці конкурсу отримують гранти у розмірі 50 000 грн. Вчимо людей, як правильно описувати проекти, шукати інвесторів, створювати команди однодумців, розвивати власні підприємницькі здібності. У 2019 році конкурс охопив понад 200 учасників, 20 з яких стали переможцями. Вклад фонду у втілення проектів склав 800 тис грн, залучені учасниками додаткові кошти – 1,015 млн грн. У 2020 році фонд масштабував конкурс і кількість переможців на всю територію України в місцях присутності агрохолдингу МХП. Проводяться тематичні конкурси "Час діяти, Миронівщина" та "Час діяти, Черкащина", а також загальнонаціональний конкурс "Час діяти, Україно!". Переможцями стали майже 100 учасників цих проєктів.  

transition-block
«Громадські майстерні» (із залученням грантів міжнародних донорів)

Партнерські проекти, направлені на створення у селах спеціальних просторів, в яких представники громади (в одних проектах – місцеві майстри, в інших – незахищені верстви населення) можуть виготовляти та ремонтувати необхідні у побуті речі. Тут також буде проводитися освіта громади у технологічних та інноваційних сферах, проводитимуться майстер-класи для молоді тощо. Проекти реалізуються разом з Програмою розвитку ООН та Черкаською агенцією регіонального розвитку.

transition-block
Добробут громад

Конкурс мікро-грантів, де на умовах співфінансування реалізуються соціальні проекти жителів ОТГ та сільрад у місцях присутності Групи МХП. Проекти мають передбачати розвиток всієї громади та мають бути направлені на якомога більшу кількість людей. У 2019 році десять переможців конкурсу отримали по 100 тис грн, окремо вдалося залучити ще 1,7 млн грн. Всього було задіяно 130 учасників.

transition-block
Наукова ліга

Серія наукових шоу та інтерактивних занять, під час яких діти вивчають науку не теоретично, як у школі, а комплексно, практично, із дослідами, елементами змагань та позитивними емоціями. У 2019 році проект охопив школи 60 сіл і міст та близько 300 учнів. 

transition-block
Школа — серце громади

Проект залучення міжнародних волонтерів до роботи з учнями у сільських школах в місцях присутності підприємств МХП. Його мета – покращення рівня англійської мови учнів та педагогів, знайомство з іншими культурами. У 2019 році був реалізований для 2500 дітей у 82 школах України. Планувалось масштабування цієї програми у 2020 році, але через загальноукраїнський карантин, плани перенесено на наступний рік.  

transition-block
Лелека

Проект, у якому надається допомога молодим сім’ям після народження дитини. Програма діє тільки в місцях присутності підприємств МХП, розмір допомоги становить 3000 грн на одну дитину. Проект покликаний протидіяти демографічній кризі в українських селах, підтримувати молоді сім’ї, розвиваючи таким чином громади.

transition-block
Штурмани

Проект покликаний сприяти соціалізації, профорієнтації та подальшому працевлаштуванню вихованців дитячих будинків та шкіл-інтернатів для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Наразі 75 волонтерів проекту взяли під свою опіку 300 дітей.

transition-block
Оживити пластик

Проект, у якому діти створюють різні вироби з пластику. Завдяки цій ідеї діти не лише демонструють творчі здібності, а й розуміють цінність природних ресурсів, небезпечність відходів матеріалів з пластику. Переможці отримують цінні подарунки.

transition-block
«Лікар для села» та «Здорові люди — здорова громада»

Проекти, направлені на організацію виїздів лікарів різних напрямків безпосередньо у села, де присутні підприємства МХП. Відтепер можливо безкоштовно зробити аналізи та пройти професійну діагностику у профільних лікарів – кардіологів, стоматологів тощо. У 2019 році здійснено 40 виїздів, надано близько 6000 консультацій. 

transition-block
Культурна спадщина

Проект спрямований на відновлення, підтримку, розвиток історичних національних цінностей: споруди, пам’ятки, традиції, ремесла тощо. 

transition-block
Соціальний магазин

Соціальний магазин – проект, що надає переваги сільським мешканцям у придбанні визначених продуктів за пільговими цінами. Програма розрахована переважно на малозабезпечені верстви населення. Діє на території діяльності деяких підприємств МХП.

Інші проекти